Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Rok szkolny - 2019/2020
EGZAMINY - 2019/2020
KONKURSY i PROJEKTY
Nowości
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku
Rekolekcje wielkopostne
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 12 Marzec 2020 14:22

W związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem oraz decyzjami administracyjnymi wydanymi przez stosowne organy państwa, rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży organizowane w parafiach są odwołane.

 
Zawieszenie zajęć
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Środa, 11 Marzec 2020 14:31
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W związku z tym zajęcia w szkole zostają zawieszone od 12 do 25 marca 2020r. W tym okresie nie będą też wydawane obiady w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 3. Wszystkim, którzy wykupili na ten czas abonamenty obiadowe, zostaną zwrócone pieniądze - prosimy o zgłaszanie się do kasy szkoły.

Bardzo proszę o sprawdzanie komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz informacji zamieszczanych na stronie szkoły.

W załączeniu komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej (kliknij)
 
Marek Józefowicz
Dyrektor Szkoły
Zmieniony: Środa, 11 Marzec 2020 15:45
 
Kolejna Nowość w Bibliotece ZSG -marzec 2020
Biblioteka
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 09 Marzec 2020 20:46

Z nieskrywaną radością informujemy, że nasza biblioteka wzbogaciła się o kolejną pozycję literacką. Białostocki odział Polskiego Towarzystwa Historycznego ofiarował nam publikacje pt. „Honorowi Obywatele Miasta Białegostoku”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do biblioteki, a poniżej recenzja uczennicy klasy I TFP- Dominiki Kołosowskiej:


Książka pt. „Honorowi Obywatele Miasta Białegostoku” przedstawia nam zbiór postaci, które w wybitny sposób zasłużyły się dla naszego miasta. Poznajemy szereg osób - księży, ludzi kultury, samorządowców i polityków (warto nadmienić, że w tej grupie znajduje się również Józef Piłsudski). Panteon wyjątkowych ludzi jest układany od 1919 roku i z pewnością stanowi bardzo ciekawe źródło wiedzy. Moim skromnym zdaniem, bardzo dobrze się stało, że mam możliwość korzystać z tej lektury w bibliotece ZSG – naprawdę szczerze polecam!!!:)

Nauczyciele Bibliotekarze

Zmieniony: Poniedziałek, 09 Marzec 2020 20:49
 
Odwołanie Turnieju Gastronomicznego
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 09 Marzec 2020 15:48

Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych od Organizatora- Turniej Gastronomiczny w dniach 24.03 -25.03.2020 r. nie odbędzie się.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w następnym roku szkolnym.

 

Zmieniony: Poniedziałek, 09 Marzec 2020 15:57
Więcej…
 
Rekolekcje
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 09 Marzec 2020 15:46
 
Dzien Kobiet 2020
Samorząd uczniowski
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 05 Marzec 2020 22:31

Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Kobiet składa wszystkim Paniom najlepsze życzenia – dużo spokoju , miłości i uśmiechu na co dzień. Jednocześnie informujemy, że nasza ekipa wyjazdowa uzbrojona w niespodzianki już się do Was wybiera.

Samorząd Uczniowski

Zmieniony: Czwartek, 05 Marzec 2020 22:41
 
RAZEM NA MECZ POLSKA- ŁOTWA
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Środa, 04 Marzec 2020 20:51
Zapraszam do wspólnego oglądania i kibicowania meczu Eliminacji Mistrzostw Europy U-21 reprezentacji Polski i Łotwy.
Mecz odbędzie się 27 marca 2020 o godzinie 17.30 na stadionie Miejskim w Białymstoku Udział jest bezpłatny
Termin zgłaszania się do 06 lutego do Zapraszam do wspólnego oglądania i kibicowania meczu Eliminacji Mistrzostw Europy U-21 reprezentacji Polski i Łotwy.
Mecz odbędzie się 27 marca 2020 o godzinie 17.30 na stadionie Miejskim w Białymstoku

Udział jest bezpłatny
Termin zgłaszania się do 06 marca do godziny 11.30

Izabela Tarasiuk
Zmieniony: Czwartek, 05 Marzec 2020 22:29
 
MAMY TO!!! 30 karnetów na mecze Jagiellonii
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Środa, 04 Marzec 2020 20:39

W lutym bieżącego roku uczniowie naszej szkoły - Alicja Nowakowska i Maciej Wyszomirski z klasy 1ZBP przy wsparciu Pani Izabela Tarasiuk-

zajęli 1. miejsce w konkursie na gazetkę dotyczącą obchodów stulecia Klubu Jagiellonii Białystok. W nagrodę za zwycięstwo szkoła otrzymała 30 karnetów na mecze Jagiellonii do końca tego sezonu. Zostały one przydzielone tym uczniom, którzy mogli się pochwalić najwyższą frekwencją. Poniżej zamieszczamy listę osób, które otrzymają karnet:

Zmieniony: Środa, 04 Marzec 2020 20:48
Więcej…
 
Klasyliada 2020 – VII edycja
Klasyliada
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 03 Marzec 2020 21:33
Zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Gastronomicznych do wzięcia udziału w Klasyliadzie – turnieju wiedzy o historii i dniu dzisiejszym Zespołu Szkół Gastronomicznych w Białymstoku. Jest to już VII edycja tego konkursu.
Głównym celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów naszej szkoły wiedzy o jej historii i dniu dzisiejszym. Ponadto udział w konkursie ma sprzyjać integracji społeczności szkolnej.
Zmieniony: Wtorek, 03 Marzec 2020 21:39
Więcej…
 
Rekomendacje MEN dla szkół, przedszkoli i placówek oświatowych
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 29 Luty 2020 19:11
Szanowni Państwo,

Dziś w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyła się odprawa z Kuratorami Oświaty na temat profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Podczas spotkania poinformowałem kuratorów o najważniejszych zaleceniach Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Przekazałem również przygotowane przy współpracy z MZ i GIS rekomendacje dla dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Przesyłam je również do Państwa z prośbą o zapoznanie się i stosowanie.

Proszę również o przeprowadzenie zajęć np. w ramach lekcji wychowawczych z uczniami o podstawowych zasadach higieny osobistej. Proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na to czy Państwa szkoły, przedszkola i placówki edukacyjne wyposażone są w niezbędne środki czystości.

Jednocześnie zachęcam do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego oraz polecam Państwu oficjalną rządową stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus

Łączę wyrazy szacunku

Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Zmieniony: Sobota, 29 Luty 2020 19:14
 
Konkurs „ Poznaj swoje prawa w pracy”- etap regionalny.
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 25 Luty 2020 21:17

W dniu 20-02-2020 r., odbył się etap regionalny konkursu: „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy oraz inspirowanie młodych ludzi do podnoszenia poziomu wiedzy w tym zakresie. Etap szkolny tej edycji przeprowadzony został w listopadzie 2019 w 14 szkołach ponadpodstawowych z naszego województwa, a udział wzięło 277 uczniów.

Naszą szkołę reprezentowały:

Zmieniony: Wtorek, 25 Luty 2020 21:24
Więcej…
 
Relacja ze Szkolnego Konkursu Walentynkowego – 14. 02.2020 r.
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 24 Luty 2020 23:10

Właściwie to był  koncert piosenek o miłości, nastrojowy i pięknie zaśpiewany przez naszych utalentowanych uczniów. Na widowni zasiedli znamienici goście, Nauczyciele i klasy: Pani Elżbieta Borawska z kl. ITEP, Pani Ewa Kwaśniewska z kl. ITFP, Pani Anna Antoniak z kl. IIZA, Pani Katarzyna Chyża z kl. IIITF i IIITC ( dz.), Pani Joanna Szydłowska z kl. IVTD, Pani Barbara Hryniewicz, Pani Małgorzata Zujko, Pani Ewa Olendzka z kl. IIITD, Pani Joanna Kurszel, Pani Julia Szabuńko, Pani Barbara Wysocka, Pan Jan Perkowski.

Więcej…
 
Wykład Pani Joanny Szerszunowicz
Biblioteka
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 24 Luty 2020 22:15
W dniu 21 lutego 2020 roku młodzież szkolna ZSG miała okazję wysłuchać wykładu Pani Joanny Szerszunowicz pt: „Sposoby wzbogacania zasobu leksykalnego współczesnej polszczyzny”, który odbył się na terenie kampusu Uniwersytetu. Zaproszenie otrzymaliśmy od Pani Hanny Kościuch – pracownika Biblioteki Uniwersyteckiej. Nasza współpraca układa się znakomicie, a prezentowane treści były przedstawione w sposób przystępny zarówno dla starszego, jak i młodszego słuchacza. W spotkaniu uczestniczyli następujący uczniowie: Dominika Kołosowska (I TF), Paulina Smalak (IV TF), Sebastian Dąbrowski (I ZC) oraz Jakub Sowul (IV TB).


Nauczyciele Bibliotekarze

 

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Rodziców
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 24 Luty 2020 09:03

Serdecznie zapraszamy posiedzenie Szkolnej Rady Rodziców która odbędzie się 1 marca (niedziela) o godzinie 10.00 w Świetlicy Szkolnej.

 
Valentine's Day
Aktualności
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 23 Luty 2020 15:55


Czternastego lutego w święto zakochanych wiele zakładów gastronomicznych oferowało okolicznościowe menu. Aby karta dań była atrakcyjna i przyciągała klientów, warto ją wcześniej ciekawie przygotować, np. jedna z krakowskich restauracji po przystawce i zupie zaproponowała Danie dla Niej i Danie dla Niego, deser, butelkę wina i wodę.

Klasa III TF również pokusiła się o przygotowanie okolicznościowego walentynkowego menu - co prawda, bez podziału na dania dla płci pięknej i dla jej wielbicieli, ale z romantycznym motywem przewodnim MIŁOŚCI DO POLSKIEGO JEDZENIA, ZE SZCZEGÓLNĄ SŁABOŚCIĄ DO REGIONALNYCH SMAKÓW.

Zmieniony: Niedziela, 23 Luty 2020 16:13
Więcej…
 
Konkurs w jedzeniu pączków 2020 – rozstrzygnięcie
Samorząd uczniowski
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 20 Luty 2020 22:06

Z nieskrywaną radością oświadczamy, że dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły na terenie ZSG ponownie odbył się konkurs w jedzeniu pączków. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, więc z pewnością postaramy się o kolejne edycje w następnych latach. Królem tłustego czwartku okazał się uczeń Daniel Maluga z klasy I TFP –SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! Jednocześnie dziękujemy Dyrektorowi Szkoły – Panu Markowi Józefowiczowi, Dyrektorce Centrum Kształcenia Praktycznego –Pani Barbarze Sawickiej, nauczycielowi –Pani Małgorzacie Kryszeń oraz uczniowi –Jakubowi Sowulowi. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i życzymy wszystkim wszystkiego najsmaczniejszego

Samorząd Uczniowski

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 35