Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Projekt edukacyjny Uniwersytetu w Białymstoku Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 07 Kwiecień 2020 12:26

Szanowni Państwo, Uniwersytet w Białymstoku, reprezentowany przez Wydział Ekonomii i Finansów, Wydział Prawa oraz Instytut Socjologii, planuje realizację projektu edukacyjnego finansowanego przez Narodowy Bank Polski. Dotyczyć on będzie tworzenia koncepcji (wizji) rozwoju społeczno-gospodarczego świata w kontekście m.in. zmian technologicznych oraz innych aktualnie dokonujących się przemian. Projekt będzie skierowany do uczniów szkół średnich, w szczególności obu klas przedmaturalnych.

Do uczestnictwa zapraszamy grupy uczniów (maksymalnie do 6 osób), reprezentantów szkół z województwa podlaskiego pod opieką nauczyciela jako koordynatora zespołu. Szczególnie zapraszamy uczniów klas o profilach związanych z ekonomią, społeczeństwem, prawem i szeroko pojętą humanistyką oraz członków szkolnych kół zainteresowań zajmujących się taką tematyką wraz z opiekunami, ale pozostajemy otwarci na wszystkich zainteresowanych uczniów.

Przewidywany okres realizacji projektu to listopad 2020-maj 2021. W jego ramach uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w:

  • warsztatach tematycznych dotyczących ekonomii, prawa oraz socjologii;
  • warsztatach specjalistycznych z zakresu Design Thinking;
  • warsztatach twórczych, podczas których uczniowie opracują wizje rozwoju przyszłości.

Podczas warsztatów uczniowie będą mieli zapewnione wsparcie (mentoring) studentów oraz pracowników naukowych Uniwersytetu w Białymstoku. Zajęcia będą prowadzić doświadczeni nauczyciele akademiccy ze stopniem naukowym dr i dr hab. w dyscyplinie ekonomia, prawo i socjologia oraz wykwalifikowani trenerzy z zakresu Design Thinking. Zwracamy się do Państwa o pomoc w określeniu zainteresowania Szkoły udziałem w projekcie.Potrzebujemy informacji ile zespołów uczniów (do 6 osób) z Państwa Szkoły może zaangażować się w działania –pozwoli nam to właściwie zaplanować dalsze kroki, zoptymalizować budżet Projektu i podjąć działania organizacyjne.Licząc na Państwa zaangażowanie, chcielibyśmy zwrócić uwagę na korzyści związane z udziałem w projekcie. Z perspektywy uczniów –szczególnie tych, którzy nie są jeszcze zdecydowani o swojej dalszej ścieżce edukacji –projekt może być dużą pomocą w wyborze kierunku studiów. Uczniowie będą mieli okazję współpracować zarówno ze studentami, jak i naukowcami z kilku Wydziałów Uniwersytetu. Nabędą umiejętności pracy metodą Design Thinking, przydatną na wielu polach. Zajęcia będą odbywały się w różnych lokalizacjach UwB, co pozwoli uczniom poznać uczelnię. Wymierną korzyścią z uczestnictwa będą również cenne nagrody, zarówno dla uczniów, który przygotują najciekawsze koncepcje, jak i dla nauczycieli oraz szkół, które reprezentują.Wśród nagród przewidujemy m.in. indeksy na kierunki studiów realizowane na UwB. Z góry dziękujemy za odpowiedź. Jesteśmy otwarci na pytania i uwagi z Państwa strony. Korespondencję prosimy kierować do dnia 15.04.2020 na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W imieniu Organizatorów, z poważaniem

dr Maciej Białous

Zmieniony: Wtorek, 07 Kwiecień 2020 12:43